,,Kawiarenka Obywatelska” jest znaną już od wielu lat akcją prowadzoną przez aktywnych obywateli w wielu miastach w całej Polsce. Inicjatorem kawiarenek są mieszkańcy danego miasta lub prezydenci, którym nie jest obojętny głos ludzi.

Kawiarenka ma formę  spotkań przy kawie, herbacie, w przyjaznym miejscu dla obywateli. Podczas spotkań wszyscy mieszkańcy mogą rozmawiać o ważnych sprawach swoich miast. Jest to czas kiedy, ludzie mogą wyrażać swoje opinie, mówić o problemach  i podejmować nowe działania dotyczące przyszłości, po to by poprawiać jakość życia w mieście. Kawiarenka obywatelska to także inicjatywa, która buduje społeczeństwo obywatelskie i  umożliwia bezpośredni kontakt z różnymi lokalnymi działaczami.

W czwartek o 17 w ,,Spóźnionym Słowiku”

Mieszkańcy miasta mają różne zdanie zarówno na temat władz w Urzędzie Miasta, jak i tego w jaki sposób wykorzystywany jest jego potencjał. W najbliższy czwartek (31.08.2017 o godz. 17:00) będą mieli okazję wymienić się poglądami oraz porozmawiać o Sączu z osobami, które aktywnie działają na rzecz naszego miasta.

Na Kawiarence Obywatelskiej mają pojawić się: były prezydent Nowego Sącza, a obecny poseł na sejm Pan Andrzej Czerwiński, przedstawiciel organizatorów (Młodych Nowoczesnych) Pan Sylwiusz Stojda, przewodniczący Sądeckiej Nowoczesnej Pan Jacek Gwóźdź, prezes fundacji Nomina Rosae Pani Maria Molenda oraz młody aktywista i działacz polityczny z Nowego Sącza Pan Jakub Bocheński.

Dyskusje będą dotyczyły problemów miasta i jego przyszłości w oparciu o przeprowadzone wcześniej badania i rozmowy z mieszkańcami.