Chwilę człowieka nie było w sercu Polskiej Ojczyzny – a tu się tyle wydarzyło.

Top 10 w miarę chronologicznie:

1.W związku z wielką polityka parę (x 1000) osób się wkurzyło i oprotestowało reformę sądownictwa. Mam wrażenie, że znajomość miłościwie zawetowanych ustaw była znacznie większa wśród ludzi ze świeczkami niż oponentów. Niestety, trollowanie na sądeckich portalach hasłami o „UBywatelach” i „odrywaniu od koryta”  stało się pociesznie karykaturalne. Niezbędnik komentatora to zdjęcie profilowe w mundurze (może być archiwalna fota kogoś z przodków), albo coś z wilkami/wyklętymi/powstaniem. Dla osób w wieku średnim adekwatny jest sarmacki wąs i foty z potomstwem.

Niby nieładnie jest szydzić z czyjegoś wyglądu, ale jeśli w wypowiedziach adwersarzy roi się od astroturfingów, to pozostaje tylko uronić łzę nad tym „wyklętym” i wąsem.

2. Pozytywny wkurw przyniósł poczęcie paru inicjatyw obywatelskich. Całkiem sensownych, jeśli wziąć pod uwagę działania organiczne (od sprzątania brzegów Kamienicy, po spotkania z samorządowcami i pomoc dla gmin poszkodowanych „fikcyjnym globalnym ociepleniem”)

3. Wybuchła kolejna afera nepotyczna w UMNS. Ale już jesteśmy spokojni, gdyż było to jedynie „przeoczenie”. Co ciekawe, nagle się okazało, że ujawnianie „przeoczeń” ma sens.

Żona wiceprezydenta Nowego Sącza nie mogła zasiąść w radzie nadzorczej SIM. Jej wybór jest nieważny

5. Tomasz Piątek wydał książkę o Macierewiczu, a w niej wskazuje powiązania między Fundacją Sądecką, Forum Ekonomicznym w Krynicy i partią PiS. Cokolwiek by to nie oznaczało, przypominamy słowa prezydenta, że „wszyscy są kolegami”. Zatem nawet jeśli to światowy spisek, to i tak wśród swoich.

6. Nowy Sącz odwiedziła inicjatywa „Jezus też był uchodźcą. Patriotyczna młodzież stanęła na wysokości zadania wznosząc okrzyki „Żydzi, wracajcie do Izraela!”. Zaprawdę powiadam Wam, nie mam pojęcia jakimi mrocznymi ścieżkami chadzają umysły nastoletnie. Jak se tak poczytam Dmowskiego i naoglądam TVP, to raczej myślę „wracajcie do Nigerii!”. Ale potem brakuje mi podmiotu, bo kto niby do tej Nigerii z N. Sącza ma wracać?! Jezus ma wracać?!

7. Inwestycyjnie wszystko wygląda po staremu. Niby budują, ale może nie budują. Szkoda nawet wczytywać się w papiery przetargowe, żeby nie niszczyć dobrego samopoczucia rzecznikom prasowym.

8. Ratujmy Kobiety zbiera podpisy pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Ale wiecie rozumiecie, jak „islamiści traktujo kobiety” i „wracajcie do Nigerii!”. W sumie nie islamiści a katolicy, w sumie nie w Nigerii a w Polsce. Ale co tam, gdy krzyczą martwe płody, czy tam zarodki. Mój profetyczny umysł mówi mi, że choćby tych podpisów było miliard to i tak będą one potraktowane podobnie jak podpisy referendum w sprawie edukacji.

+ akcji Ratujmy Kobiety jest obnażeniem hipokryzji i faktu, że Sądeczanie są nadzwyczaj pragmatyczni (chrońmy zarodki, a żyć jakoś trzeba). Analiza materii organicznej wskazuje, że po raz kolejny zwolennicy zakazu aborcji/edukacji/standardówokołoporodowych rekrutują się głównie wśród księży i Prawdziwych Polaków (patrz wyżej…).

9. Młodzi z .N dwoją się i troją organizując m.in. ankiety dotyczące LGBT+. Widać, że są jacyś podejrzani, bo nie mają fot profilowych w mundurach – co oczywiście wskazuje na nigeryjskie pochodzenie (wąsów też nie majo!!!).

Inicjatywę i energię można ocenić na +. Oczywiście są zlewani przez oficjeli i hejtowani przez Prawdziwych Polaków. Gdyby było inaczej, to oznaczałoby to, że nastąpiła Apokalipsa, a filary świata runęły.

10. Poza tym Pannonica i Magiel za Wsią dostarczyły nam rozrywki. I po raz kolejny udało się zorganizować spore imprezy o zasięgu ponadregionalnym – uwaga we wsi/na wsi, poza Sączem. Szacunek dla organizatorów i uczestników.